SoFirma

05 Temmuz 2018

Firmanız Sorunlarının Üstesinden Sofirma ile Gelecek.

Sofirma, iş hayatınızın vazgeçilmez bir unsuru olarak kabul edeceğiniz ve size sürekli olarak sorun ve durumlarını takip etme imkânı sunan sanal asistanınız…

Sorunlarınızın içinden çıkmakta güçlük çekiyor ve çözümleri için yetkililere ulaşmakta zorlanıyor musunuz ?

Uzun uğraşlar sonucu ulaştığınız yetkililere sorununuzu sağlıklı bir şekilde aktaramamak ve çözümlenilmesi aşamasındaki endişelerinizi silip süpürecek bir sanal asistan uygulaması sizlerle diyebiliriz.

Kısaca, sosyal medya ve web desteği içeren  “ Sofirma ”  mobil uygulamasını anlatmak istiyorum.

“Büyük bir firmanın üst düzey yöneticisinin çalışanlarının görevlerini yerine getirirken eksik veya yanlış işlem gerçekleştirmesi sonrasında vakit kaybetmeden bu sorun ile ilgili olarak bilgi alarak müdahalede bulunması gerekiyor. ”

Maalesef bir firmanın üst düzey yöneticisine ulaşmak için alt birimlerinde bulunan yetkili ve çalışanlarına ulaşmak gerekmekte ve sağlanacak müdahalenin gerçekleştirilmesi için her aşamada vakit kaybına sebebiyet verilmektedir. Vakit kaybı ile birlikte, sorunun aktarılması sürecinde akıllarda oluşabilecek soru işaretlerinin yerini ise netliklere bırakacağının söz konusu olduğu ve güvenilir bir çözümleme sürecinin ilerleyeceği bilinci azımsanmamalıdır.

Peki, neden firmanız içerisinde yaşanabilecek sorunlarla en kısa sürede baş edebilecekken vakit kaybı oluşmasını bekleyerek prestijinizden ödün vermeyi göze almak isteyesiniz?

Veyahut… Neden olan biten her şeyden uzak kalmamak için ekstra bir uğraş içerisine girmeniz gerekli olsun?

 

   Ulaşmak istediğiniz birimler için harcadığınız dakikalarınız ve size bezginlik veren bu uzun süreci göz ardı etmeyin. Sosyal medya kanalları üzerinden sizin tercih edebileceğiniz bir iletişim kanalıyla ulaşmak size de cazip gelmiyor mu? Üstelik çözümleme süreci ve sonucunun geri bildirimlerinin size tercih etmiş olacağınız bu kanal aracılığıyla geleceğinin kullanışlılığı da akıllardaki “Geri dönüş olacak mı? ” ve “Hangi iletişim kanalı yoluyla geri dönüş gerçekleşecek? ” sorularının tam olarak karşılığı.

Firma ile ilgili yaşanılan sorunun konum bilgisinin ve fotoğrafının uygulama aracılığıyla tercih edilen iletişim kanallarından herhangi biri ile gönderilmesiyle bir çözüme ulaşması hedefleniyor.

Uygulama aracılığıyla gönderilen bu sorun iletişim merkezine aktarılıp incelemeye alınıyor. Sorun hangi ilgili birim ile ilgiliyse o birim tarafından gerçekleştiriliyor ve işleme alınıyor. Elbette sorunu bildiren uygulama kullanıcısı sorunun işleme alındığına dair alması gerektiği bildirimi oluşturduğu iletişim kanalı aracılığıyla hemen alabiliyor. Aynı zamanda ilgili birim ve diğer bütün birimlerden sorumlu olan hizmet birimi de bildirim alarak birimlerin kontrollerini sağlayabilmek adına haberdar oluyor.

 

 

İlgili birim yöneticisi işleme alınan sorunu ilgili birim çalışanına aktarıyor. İnceleme sonrasında işleme alınan soruna ilişkin oluşturulan çözüme ulaşırken:

Yorumlanır,

Detaylı olarak incelenir (Uygulama ile aktarılan konum bilgisinden faydalanarak sorunun bulunduğu noktada saha ekibinin detaylı inceleme yapılmasına olanak sağlar.)

Fotoğraflanır.

Peki, Firma sahibi olan bitenden uzak mı kalıyor?

Elbette hayır, bildirilen tüm sorunlardan 1 kereye mahsus olmak üzere haberdar oluyor. Önemli gördüğü sorunu takibe alabiliyor.

Firma sahibinin yetkileri neler?

Şikayete müdahale edebiliyor ve sistemden mesaj gönderebiliyor.

Firma sahibinin erişebildiği bilgiler neler?

Birimler, şikayet (sorun) türü ,tarih, konum vb. bilgileri içeren raporlar alabiliyor.

Şikayetin (sorunun) neticesine göre istatistiksel verilere erişebiliyor, geriye dönük detaylı raporlar oluşturabiliyor.

 

Sorunlarınızın artık sadece birer “çözüm” olarak ifade edilmesi dileğiyle …

 

GÜNDEM

E-bülten Aboneliğine Katıl

Araştırma sonuçları ve güncel anketlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültenimize katılın.