Anket çalışmaları ve güvenilirlik

08 Mayıs 2018

Yapılan yüzlerce, binlerce hatta yüzbinlerce anket. Peki bu anketler gerçekten yapılıyor mu, kontrol mekanizmanız var mı? Bilim ve teknolojinin bu denli geliştiği çağımızda artık anketlerde kontrol mekanizmaları da geliştir.

Seçim anketleri

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala siyasi partilerin kamuoyu araştırmaları da hız kazanmaya başladı.

Milletvekili adaylarını belirleme anketleri, Seçmen davranış ve eğilim araştırmaları gibi çeşitli türevlerde ve çeşitli araştırma yöntemleri ile siyaset sahnesi hareketlendi.

Bu süreçte siyasi parti yöneticilerinin kafasındaki soru işaretlerini kaldırmak büyük önem kazanmaktadır. Tamda bu süreçte araştırmalarınızda kullandığınız yöntem ve teknikler büyük önem kazanmaktadır.

Asarda olarak bilim ve teknolojiyi yakından takip ediyor ve kendi özel yazılımımız olan Onlineveri ile anketler güvenilirliği ve müşteriye karşı şeffaflığı ön planda tutuyoruz. 

Bu online veya ofline olarak anket yapılabilen sistem ile veri kaybı minimum seviyeye indirilerek zaman tasarruf ediyor, anket formları (kağıt) kullanmayarak doğayı koruyor ve araştırma sonuçlarını kısa bir süre içerisinde yine müşteriye açılan panelden online olarak sunabiliyoruz. 

Bu sistem sayesinde; Online olarak web üzerinden, online ve/veya ofline olarak mobil aygıtlar üzerinden anketörler vasıtası ile sahada anketler yapabiliyorsunuz

  • Anketler belirtilen illerde, konumlarda yapıldı mı? Anketörün konum bilgisini görebiliyorsunuz
  • Anketör her bir anketi yaklaşık kaç dakikada yaptı? Zaman takibi ve sınırlaması belirleyebiliyorsunuz
  • Sesli sorular sorabilir miyim? Sesli sorular ile hem veri kaybınız yok oluyor hem de kontrol mekanizmanız artıyor

    Ayrıca Onlineveri anket sistemi sayesinde anket formları kargosu, veri girişi, analiz gibi bir çok işlemden kurtuluyorsunuz. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi hem zamandan tasarruf ediyor hem, daha ekonomik çözümler üretiyorsunuz hem de anketlerinizin gerçekten yapıldığından emin olabiliyorsunuz.

Onlineveri anket sistemi hakkında daha detaylı bilgi almak için www.onlineveri.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

GÜNDEM

E-bülten Aboneliğine Katıl

Araştırma sonuçları ve güncel anketlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültenimize katılın.