Yerli Malı Üretim Projesi (Mevka)

16 Ekim 2018

Mevlana Kalkınma Ajansı ve Asarda Yerli Malı Üretimi için Konya ve Karaman illerinde sektör taramalarına başladı.

Yerli Üretim Araştırma projesi kapsamında Mevlana Kalkınma Ajansı ve Asarda Konya ve Karaman illerinde firma taramaları öncesinde çeşitli firmaları ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular.

Proje kapsamında firma ziyaretlerinde bulunarak çalışmaları ve imalat sektörünü yerinde inceleyen Mevlana Kalkınma Ajansı Planlama Birim Başkanı Nurten Köysoy Elvan ve Asarda Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Öztürk proje öncesi  çeşitli toplantılar gerçekleştirerek sektörlerin sorun ve isteklerini dinlediler.

Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ile çeşitli meslek odalarına üye ve imalat sanayinde faaliyet gösteren firmaların kapsamlı taramasının gerçekleştirileceği çalışma ile en çok ithal edilen ürünlerin ülkemizde ve bölgemizde üretilmesi hedeflenmektedir. Bu doğrultuda en çok ithal edilen ürün gruplarında imalat yapabilecek düzeyde olan firmaların tespiti yapılarak Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından gerekli ekipman ve altyapı için %50 oranında hibe desteği sağlanacaktır.

Ön taramalar neticesinde çeşitli toplantılar ve çalıştaylar düzenlenecek olup belirtilen ürün gruplarında imalat yapabilecek düzeydeki firmalar tespit edilecektir.

Ön tarama formuna Asarda web sitesi "anketler" bölümünde ulaşılabileceği gibi meslek odalarına üye firmaların e-posta adreslerine anket linki gönderilecektir.

Siz üretin biz destekleyelim... (Mevlana Kalkınma Ajansı)

Araştırmada kullanılan onlineveri yazılımı %100 yerli sermaye ile kurulmuş Asarge firması tarafından üretilen yerli bir yazılım olup veriler Mevlana Kalkınma Ajansı dışında üçüncü şahıslar ile paylaşılmayacaktır.

GÜNDEM

E-bülten Aboneliğine Katıl

Araştırma sonuçları ve güncel anketlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültenimize katılın.